Teslimat ve İade Şartları
Nur İletişim Karel

Teslimat Şartları:

Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

Gönderilen üründen memnun kalmadım ne yapabilirim?

Satın aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren (3) iş günü içerisinde karelistanbul.com’un düzenlemiş olduğu faturanız (şirketimiz e-fatura mükellefidir) ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

Ürün iade işlemleri için:

İade ürünlerinizi ekinde iade sebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

Genel iade koşulları

Genel iade şartları firmalar ve bireysel alıcılar için geçerlidir. Açıklamada firma veya bireysel alıcı “Müşteri” olarak tanımlanmaktadır.

Müşteri ürünü kendisine gönderildiği gibi iade etmek zorundadır, iadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ya da kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ve kullanıcı hatasından kaynaklandığı tespit edilen ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmeyecektir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (e-fatura kopyaları) ve iade sebebini içeren bir not göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da MNG Kargo ile gönderim yapmanız gerekir, diğer kargo şirketleri ile yapılan gönderimler teslim alınmayacaktır. İade etmek istenilen ürün/ürünler “Müşteri” kaynaklı ise cayma hakkı kapsamında geri gönderim kargo ücreti müşteriye aittir.

Nur İletişim İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle teknik birimimiz tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 5 iş günü içerisinde tamamlanır. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

İade işlemi onaylandığında dilerseniz iade bedeli ürünü kredi kartı ile aldıysanız kart hesabınıza ya da banka hesabınıza havale olarak en geç 3 iş günü içerisinde ödenir.